gerçek deri nasıl anlaşılır? gerçek deri, suni deri, plastik deri, gaziantep kemer, gaziantep deri, gaziantep cüzdan, gaziantep suni deri

Günlük hayatta kullandığımız kemer,cüzdan ayakkabbı ve bir çok deri ürünü alırken aklımızda sürekli soru işareti vardır? Bu gerçek derimi? Suni Derimi?Peki bunu nasıl anlayacağız?
 
Öncelikle suni derinin ham maddesi plastiktir. Bu yüzden suni derilerde plastik kokusu vardır. Gerçek derilerin ise kendine has, herkesin aşina olduğu bir kokusu vardır.
 
Kullanılan derinin kaliteli olduğunu dokunarak da anlayabilirsiniz. Gerçek deri ile suni deri arasında dokunarak anlayacağınız bu farkın temel öğesi gözeneklerdir. Bu gözenekler, kullanılan hayvan derisinin türüne göre farklılık gösteririr. Örneğin sırt kısmı ve karın kısmından yapılan deriler biraz daha kalın olur.
 
Bir derinin kaliteli oluşu, kaliteli bir süreçten geçmesine bağlıdır. Kaliteli kimyasallarla işlenen deriler de bu oranla kaliteli olur. Aksi olarak ucuza kaçılmış ve basit kimyasallarla işlenen deri ne kadar kaliteli bir deri olursa olsun ortaya çıkan sonuç iyi olmayacaktır.
 
Bir derinin kaliteli olması marka olması anlamına gelmez. İnce elenip sık dokunulan bir anlayışın ürünü olan her deri iyi sonuç verir. Kaliteli bir deri ürün almak içinse elbette ki bu işin erbabı olan dericilere başvurmak gereklidir. Çünkü dericiler bu işi sıfırdan yapar. Böylece dericilerde hem daha kaliteli hem de daha ucuza deri ürünlerine sahip olabilirsiniz. Gerçek deri nasıl mı anlaşılacak? Gerçek deri belirgin kıvrımlar yapmaz. Mesela dirseğinizi kıvırdığınızda yaptığı kıvrımlar çok keskin olmaz. Yumuşak geçişler yapar. Dokusundan anlayabilirsiniz. Nasıl mı? Gerçek derinin her yeri farklı görünüm gösterebilir. Her yeri homojen bire bir olmaz. İmitasyonlar ise baskı olduğundan her yeri aynı görünür. Dikkatli baktığınızda görebileceğiniz deri üzerindeki girinti çıkıntılar homojen olmaz, bu durum hayvanın her yerinin farklı dokusundan kaynaklanır, doğallığından ileri gelir.